Sekcja Apipatologiczna

pszczoła-zdjęcie

Zapraszamy wszystkich miłośników naszych małych, puchatych przyjaciół. Masz doświadczenie z pszczołami? Świetnie, przydadzą się nam każde ręce do pracy. Pszczoły po prostu cię fascynują, a nie miałeś możliwości poza zajęciami z nimi obcować? Nic nie szkodzi, wszystkiego możemy Cię nauczyć. W miesiącach wiosennych i letnich zajmujemy się uczelnianą pasieką edukacyjną, prowadzimy przeglądy, miodobrania, naprawiamy ule, przeprowadzamy monitoring warrozy oraz prowadzimy badania nad chorobami pszczelimi w warunkach laboratoryjnych. Zapewniamy świetną, luźną atmosferę, pracę na świeżym powietrzu i kontakt z jednymi z najbardziej niezwykłych stworzeń na ziemi.

Opiekun sekcji: dr. n. wet Anna Gajda (Kierownik Pracowni Chorób Owadów Użytkowych)

Przewodniczący sekcji: Magdalena Nowak (V rok)

33.

Możliwość komentowania jest wyłączona.