Sekcja Bujatryczna

Logo Sekcji Bujatrycznej KNMW SGGW

Celem powstania Sekcji Bujatrycznej było zrzeszenie studentów Weterynarii SGGW, którzy chcą pracować w przyszłości z bydłem, a obecnie zależy im na rozwoju wiedzy i umiejętności.

Codziennością Sekcji Bujatrycznej jest wymiana informacji o nadchodzących wydarzeniach (polskich i zagranicznych) związanych z profilaktyką, leczeniem lub produkcyjnością bydła, a następnie wspólny w nich udział, często zakończony dyskusją między członkami Sekcji.

Medycyna weterynaryjna bydła to nie tylko teoria, ale również ogrom umiejętności praktycznych. Z tego powodu młodsi członkowie Sekcji mogą liczyć na wskazówki związane z wyborem miejsca odbywania praktyk hodowlanych i klinicznych. Uważamy, że to dzięki udanym praktykom student zaczyna być lekarzem weterynarii, dlatego tak ważny jest ich właściwy wybór.

Jeszcze przed pandemią jako Sekcja mieliśmy w planach organizację wspólnego wyjazdu na fermę bydła w celu doskonalenia umiejętności badania USG układu rozrodczego bydła. Jesteśmy przekonani, że taki wyjazd oraz kolejne się odbędą, gdy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli.

Opiekunem Sekcji Bujatrycznej jest pan dr n. wet. Michał Trela, specjalista rozrodu zwierząt.

Przewodniczący: Artur Banaszkiewicz

Zastępca przewodniczącego: Konrad Wais

Sekcja Bujatryczna ma swoją grupę na Facebooku, do której serdecznie zapraszamy! https://www.facebook.com/groups/543136202861160

Masz pytanie? Napisz do nas: sekcja.bujatryczna@gmail.com

Webinar How to manage mastitis

Webinar Reproductive management in large cattle farms

Webinar Sekcji Bujatrycznej "Mastitis - wyzwanie dla lekarza weterynarii"

Możliwość komentowania jest wyłączona.